میم الف چهارشنبه 1396/08/17 04:05 ق.ظ کامنت ()

آپلود عکس
وقتی کلمه کار گروهی را می شنوید، چه چیزی در ذهن شما می اید؟

کمی ذهن خود را زیر و رو کنید و سپس ادامه مطلب را بخوانید.

 منظورم گستره و محدوده ی ان است...مدرسه و دوران ابتدائی و کاردستی و مقاله دیواری یادتان می اید؟ دانشگاه؟ محیط کار؟ یا ادمی هستید که انقدر کار گروهی جاری و ساری است در زندگیتان که در زندگی شخصی هم ان را بکار میگیرید؟

 تجربه شما از کار گروهی مثبت است یا منفی؟
معمولا چقدر تمایل دارید کارها گروهی انجام شود؟
ایا انقدر تجربه منفی داشتید که ترجیح می دهید یک نفری کاری را پیش ببرید؟

این ها سوالات یک تیزر تبلیغاتی نیستند:)
از طرح هر کدام دقیقا یک هدف دارم، با پاسخ گوئی به اون ها اماده بشید تا در یادداشت ها بعدی عمیقا بریم سراغ کار گروهی و از  ابعاد مختلف بخصوص فرهنگی به اون نگاه کنیم، تاثیر مثبت و پیش برنده ی اون رو در شکل درست به کار گیری اش بببینیم، و ببینیم مشکل ما کجاست؟ چرا در کارهای گروهی به مشکل می خوریم؟ چطور می تونیم با سایش ها و تضادهای موجود در یک کار گروهی مواجه بشیم؟

به بیان ساده،
چقدر کار گروهی بلدیم؟
چقدر پبش از ورود به یک کار گروهی، فارغ از نوع تخصص و حیطه کاری ان، خودمون رو برای اصل مطلب که یه کار گروهیه اماده می کنیم؟چقدر برای شناخت محیط و چهارچوبی که قراره در قالب اون فعالیت کنیم وقت می ذاریم؟

کار گروهی از توی خونه ما شروع میشه، از رابطه ما با ادمهایی که در یک خونه با اونها زندگی می کنیم شروع و گستره ای به بزرگی جهانی می تونه داشته باشه که برای خودمون می سازیم...هرقدر جهان بزرگتری دارید، بیشتر درگیر کارهایی خواهید بود که یا ناچارا و یا اصلا به صلاح اند که گروهی انجام شوند.
اما چقدر بلدیم از فصای سازنده ی یک کار گروهی استفاده کنیم؟ چقد بلدیم فضای سازنده در کار گروهی بوجود بیاوریم؟(و این از مهم ترین بخش ها در یک کار گروهی است، که خلق کنید...)
در روزهای اینده در خلال تجربیات و مطالعات و فعالیت هایم در این حوزه سعی میکنم، هم خودم را بیشتر از این بعد انالیز کنم و هم از شما می خواهم به ان فکر کنید، فکر کنید تا به الان چه کرده اید؟ فعلا به جلو پیش نروید ! به اینکه چه کار باید بکنید فکر نکنید، به اینکه تا به امروز چه عملکردی در انواع فعالیتهایی که گروهی انجام داده اید فکر کنید، به همه ی افکار مثبت و منفی ایی که در ذهن شما رژه رفته اند در یک کار گروهی، به فشارهائی که متحمل شدید، سخت است از نگاه خودتان ببینید اما نشدنی نیست، به کم کاری هایتان فکر کنید...

پازل های هزار تکه را دیده اید؟ تا بحال چیده اید؟دیده اید بعضی مواقع یک تکه در جایگاهی که شما فکر میکنید نمینشیند که نمینشند؟! اما از طرفی تکه ای دیگر انچنان درست در جایش فرو می رود که از پیش رفت و تکامل تصویر پازل روحتان ارام می شود؟...
خودتان را یک قطعه ببینید از یک پازل، شما از کدام نوع قطعه بودید؟ در جای درستتان قرار می گرفتید یا خیر؟